Lidé - Hrdinové

18. dubna 2013 v 19:35
ISILDUR
vrchní velitel vojsk Světlé strany


Ne každé zlato třpytívá se
ne každý, kdo bloudí, je ztracený.
Stáří, když silné je, neohýbá se,
mráz nespálí hluboké kořeny.

Z popela oheň znovu vzplane,
ze stínů světlo vzejde náhle;
až zkují ostří polámané,
nekorunovaný zase bude králem.

Isildur byl nejstarším synem krále Elendila Vysokého, narodil se roku 3209 Druhého věku, takže v době války se Sauronem mu bylo přes dvě stě let - nesmíme zapomínat, že Númenorejec a ti se takto vysokého věku běžně dožívali.
Když Númenorejský král Ar-Pharazon zešílel, rozhodl se zaútočit na Valar a na Sauronovu radu zapálil Nimloth, stříbrný strom, Isildur projevil nebývalou odvahu a jeden plod stromu zachránil, aby jeho linie mohla pokračovat ve Středozemi.
Isildur byl ženatý a měl čtyři syny - Elendura, Aratana, Ciryona a Valandila. Po pádu Númenoru se zachránil se třemi svými loděmi a spolu s bratrem založili jižní království Gondor, zatímco jejich otec Elendil vládl na severu v Arnoru. Mimochodem Gondor znamená kamená země, zatímco Arnor znamená vznešená země. Jméno Isildur se pak dá přeložit jako "temný měsíc", asi odkazuje na zatmění měsíce.

ANÁRION
velitel lidské armády


Anárion byl mladším bratrem Isildura, o jeho přesném datu narození není nic známo. Jeho jméno se narozdíl od bratrova odkazuje zase ke slunci a znamená v překladu něco jako "syn slunce". Sám také založil Minas Anor, věž slunce a jeho bratr Minas Ithil, věž měsíce. Obě byly při válce poničeny a poté přejmenovány na Minas Tirith, strážní věž a Minas Morgul, věž temnoty.
Anárion zemřel při obléhání Barad Dur, ale zanechal po sobě dědice - syna Meneldila, který se pak stal králem Gondoru.


 


Komentáře

1 pallavi pallavi | Web | 7. září 2016 v 13:04 | Reagovat

půjčky pro živnostníky ???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.