Svobodné národy Středozemě - kostým

14. března 2013 v 20:16
Na straně svobodných národů Středozemě se potkají hned dvě rasy, které v této bitvě spolu nejspíš naposledy stály skutečně bok po boku, na dlouhá staletí. Elfové a trpaslíci.

ELFOVÉ

V této bitvě se setkáme se všemi druhy elfů a proto kostýmy mohou být rozmanité.
Vznešení elfové nosili zářivé zbroje, byli kompletně oděni v plátech a jako zbraně jim sloužili meče všech velikostí - obouruční, jednoruční i jendeapůl ruční a používali štíty. Výjimkou nebyla ani elfí kopí, přičemž nejslavnější bylo kopí Aeglos hrdiny GIl Galada. Odívali se do zlaté barvy, ale častá byla také modrá a stříbrná.
Oproti tomu ŠEdí elfové byli zejména lid lesů a tak se odívali do zelené, hnědé a šedé, zbroje měli především kožené a jejich nejčastějí výzbrojí byly luky a ne krátké jednoruční meče a štíty.TRPASLÍCI

Trpaslíci jsou nevysocí a zarostlí. Zkracovat larpaře netřeba, ale vousy jsou samým základem trpasličího kostýmu, čím delší, tím lepší - protože na znamení hanby či porážky si trpaslíci své vousy zkracovali.
Barvy nosili trpaslíci nejčastěji přírodní, blízké kameni - šedé, hnědé, červené, černé. Protože jsou silní a robustní, nosí zbroje, kroužkové i plátové a jejich zbraněmi jsou palcáty, kladiva, ale výjimkou nejsou ani meče a štíty.


Trpaslíkovi vlevo přebývají lennonky, ty ke kostýmu nepatří:)

ZNAK

Znakem svobodných národů Středozemě je osmicípá hvězda Fëanorova rodu, barvou je zelená.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.