Svobodné národy Středozemě - Hrdinové

14. března 2013 v 20:02
ELROND PŮLELF
vrchní velitel vojsk


Elrond se narodil roku 525 Prvního Věku jako potomek dvou půlelfů - Eärendila a Elwing, čímž pokračuje v rodové linii nejslavnějšího smíšeného páru všech dob Berana a Lúthien. Jeho bratrem byl Elros.
Na konci Prvního věku si bratři mohli vybrat, zda se stanou lidmi či elfy. Elrond si zvolil nekončící život elfa, zato Elros se stal smrtelným králem lidí na ostrově Númenor, kde vlávl několik set let a díky jeho smíšené krvi se Númenorejci dožívali tak vysokého věku.
Elrond většinu Druhého věku prožil v Lindonu, zemi na samém západě Středozemě, kde sloužil ve službách Gil Galada, Velekrále Noldor. Později se díky četným bitvám stal velitelem části jeho armády a nakonec se v polovině Druhého věku usídlil v údolí na řece Bruinen, které nazval Imladris. Po válce se Sauronem obdržel od Gil Galada nejmocnější ze Tří elfských prstenů Vilyu, prsten vzduchu, která pak po zbytek jeho života pomáhala střežit Imladris.
Když se na konci Druhého věku koflikt se Sauronem opět rozhořel a bylo stvořeno Poslední spojenectví elfů a lidí, svěřil mu Gil Galad velení svých armád.

EREINION GIL GALAD
hrdina

Gil-Galad, to byl elfů král,
harfeník o něm smutně hrál:
poslední svobodnou měl zem
za Horami a před Mořem.
 
Meč dlouhý, kopí břitké měl,
zář přilby zdáli´s uviděl;
nesčetné hvězdy ve svém třpytu
se zrcadlily v jeho štítu.
 
Dávno ho do dáli kůň nes
a nikdo neví, kde dlí dnes;
do tmy zapadla hvězda jeho:
do tmy Mordoru stínového.

S Gil Galadovým původem je to ošemetné, protože podle staršího zdroje byl synem Fingona a vnukem Fingolfin, což byl zase syn Finwëho, prvního velekrále Noldor. Existují ale novější poznámky páně Tolkiena, které říkají, že byl synem Orodretha, což byl synovec Findroda Felagunda.
Ať tak či tak, přežil pád Nargothgrondu, elfího království z dob prvního věku a prchl na ostrov Balar za svým příbuzným Círdanem. Po pádu Gondolinu se stal Velekrálem Noldor a založil království Mithlond, Šedé přístavy. Tam se stáhla většina elfů ze západu Středozemě a jeho říše sahala až k Mlžným horám. Později pomohl Elendilovi vybudovat na severu říši Arnor a společně s ním vyrazil do války v Posledním spojenectví elfů a lidí. V našem příběhu je ale poize hrdinou a velení přejímá jeho podřízený Elrond Půlelf.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.