Železný pas

4. května 2012 v 20:30

Železný pas, jinak nazývaný také Nan Curunír (Čarodějovo údolí) byl postaven Númenorejci a nachází se na jižním cípu Mlžných hor. Původním účelem Železeného pasu bylo, společně s Aglarondem, střežení Brodů přes řeku Želíz.
Nachází se zde také pevnost Orthank, která je umístěna přímo veprostřed Železného pasu. V současnosti zde sídlí Saruman Bílý, proto se také tomuto místu říká Čarodějovo údolí.

Velitelem Železného pasu je Saruman Bílý


Saruman není ani elf, ani člověk, jak by se na první pohled zdálo. Je to Maia z rodu Istari, pouze oděný v těle muže. Jeho největšími zbraněmi jsou moudrost a podmanivý hlas, kterým je schopný ovlivnit srdce jakéhokoliv smrtelíka .
Má bílé vlasy, hluboké černé oči a bývá oděn buď do bílého pláště, nebo do pláště, který mění barvy podle toho, jak se odráží světlo (nejen proto je nazýván "Saruman mnoha barev")
Je velmi pyšný, pohrdá dokonce Radagastem Hnědým, protože ví, že je nejmocnějším z Istari.
Saruman je velmi moudrý muž, je znalý chemie, mechaniky, biologie a své znalosti náležitě využívá, jak pro svou nově vybudovanou kovárnu, tak pro tvorbou Uruk-hai (v překladu skřetí národ), které pravděpodobně vypěstoval křížením skřetů a lidí. Tito skřeti mají černou kůži i krev a jsou mnohem odolnější než obyčejné skřeti, ať už v boji, nebo při pohybu na slunci. Sarumanovi Uruk-hai se pomalu, ale jistě zbrojí a vydávají se vstříc ovládnutí Středozemě.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.