Umbar

4. května 2012 v 20:24

Slovo Umbar v quenijštině znamená "osud". Ze západu je omýván Belfalaskou zátokou a z východu je obklopen zeměmi Haradu. Přístav Umbar založili Númenorejci ve stejnojmeném zálivu kvůli jeho nedobytnosti. Svého času byl Umbar nejmocnějším lidským městem Středozemě a postupně si podroboval všechny národy, tou dobou se Temný pán Sauron rozhodl, že Númenorejce vytlačí do moře a sám se Númenoru zmocní. Když se to dozvěděl tehdejší vládce Ar-Pharazôn, vyzbrojil své loďstvo a zamířil do Umbaru, odkud pochodoval sedm dní do centra Středozemě a Temnému pánovi nechal vzkázat, aby se podrobil. Samotný Sauron viděl obrovskou moc svého nepřítele a nechal se bez boje zajmout a odvézt do Númenoru. Postupně však zkazil srdce většiny Dúnadanů a Umbar tak počal uctívat Melkora a temnotu. Sauron navedl krále Ar-Pharazôna k útoku na Valar. Ilúvatar však změnil tvar Ardy a voda pohltila celý Númenor i se svou armádou.
Po pádu Númenoru se v Umbaru usadili Černí Númenorejci, Gondořany nazývaní Umbarští korzáři. Po válce posledního spojenectví byl Umbar pod nadvládou Gondoru, ale i přes to umbarší spolu s dalšími spojenci na Gondor útočili. Temný pán však znovu povstal, Umbar se podvolil moci Mordoru a vyslal velké loďstvo do války proti nenáviděnému Gondoru a jejich spojencům.

Velitelem Umbaru je Kapitán korzárů


Kapitán korzárů je starý námořník, který už zažil spoustu nájezdů a bitev. Šeptá se o něm, že v něm dokonce koluje krev samotného Ar- Pharazôna, ale jeho jméno zná málokdo. Kapitán je neohrožený bojovník, díky své krvelačnosti a neohroženosti se ho ve skrytu duše obávají i samotní umbarší. Teď však pečlivě připravuje své loďstvo, aby podpořil svého pána Saurona.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.