Harad

13. května 2012 v 18:58

Harad, neboli Haradwaith je území jižně od Mordoru a Gondoru. Severní hranice je tvořena Horami stínů a řekou Harnen, z východu je Harad omýván mořem. Harad je rozdělen na Blízký a Dálný. Nemá žádné pevné politické uspořádání, je ale rozdělen na různá království, která ale nejsou příliš známá.
Oblečení obyvatel je přizpůsobeno místnímu podnebí. Nosí volné, řasené a hodně zdobené oděvy, které kryjí většinu povrchu těla, na koncích však tyto oděvy bývají zúžené, aby zabránily vniknutí všudypřítomného prachu a písku. Ze stejného důvodu nosí Haradští přes obličej různé závoje a šátky. Na hlavě mívají turban. Nejčastější barvy jsou černá, hnědá, rudá, či šarlatová.

Velitelem Haradu je CHÁN NU'MANSAAD


Nu'Mansaad se narodil v chudé rodině, ale díky jeho cílevědomosti, inteligenci a šarmu se jako mladíček dostal do paláce samotného chána, kde prvně sloužil ve stájích, poté v kuchyni a nakonec se dostal až na funkci správce harému. Chán si ho velice oblíbil, a začal ho brát jako svého syna, kterého nikdy neměl. Rád se zdržoval v jeho společnosti a nechával si vyprávět historky o chudobě, ze které pochází. Jednoho dne se však Nu'Mansaad chopil příležitosti a chána otrávil. Poté sepsal chánovu falešnou poslední vůli, nastoupil na jeho místo a stal se přísným, avšak spravedlivým panovníkem.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.