Rohan

25. dubna 2012 v 23:35

Též nazýván Jízdmarka se nachází severně od Gondoru a přibližně uprostřed Středozemě.
Hranice tvoří pohoří Emyn Muil s řekou Anduinou, řeka Lipava, Fangornský les a konec Mlžných hor, což dělá z Rohanu nepříliš přístupnou zemi. Jediným snadným vstupem je takzvaná Rohanská brána mezi Mlžnými a Bílými horamu. Zemí protéká řeka Entva, která dělí Rohan na Východní a Západní polovinu.
Králem je Théoden, sny Thengelův.
Hlavním městem tohoto království je město Edoras s palácem Meduseld. V Helmově žlebu stojí nejsilnější pevnost v království, Anlarond, která nebyla nikdy dobita.
Lidé Rohanu jsou urostlí, vysocí a plavovlasí, známí jsou svým vřelým vztahem ke koním.

Velitelem Rohanu je ÉOMER ROHANSKÝ



Éomer je z rodu Éorlova a je synem Éomunda a Théowyn, Théodenovy sestry. Po smrti rodičů král Théoden Éomera i jeho sestru Éowyn adoptoval.
Je velmi oddaný své zemi, Rohanu, a také je třetím maršálem marky. Éomer je statečný a schopný bojovník, však nejlépe se cítí v koňském sedle. Se svou věrnou skupinou Rohirů projíždí rohanskými pláněmi a je zkázou pro všechny skřety, kteří se opováží vstoupit na toto území. Poslední dobou však musí čelit vím dál častějším nájezdům nepřátel z východu. Proto se s hrdým výkřikem "Rohanští jezdci! Složili jste přísahy - pánu a vlasti! Nyní je splňte!" spolu se svými spojenci vrhá do boje za svobodu Rohanu s celé Středozemě.

"Vzhůru teď, vzhůru, Jezdci Théodenovi!
Lítý boj čeká: plameny a činy.
Kopí se láme, štít jiskry křeše,
den mečů, den rudý nežli slunce vzejde.
Jeďte jen,jeďte!
Jeďte do zkázy,do konce světa.
Vpřed, Éorlovci!"

-Théodenovo volání do boje, Návrat krále
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.