Gondor

25. dubna 2012 v 23:29

V překladu ze sindarštiny Gondor znamená "Kamenná země", nachází se západně od Mordoru v zálivu Belfalas. Zakladatelé Gondoru byli synové Elendila Vysokého, Isildur a Anárion, kteří se těsně před pádem Númenoru vydali zpět do Středozemě a vybudovali zde velkou a slavnou říši. Hlavním městem Gondoru je Minas Tirith. Dominuje mu Stříbrný strom, symbol lidské rasy a zároveň znak Gondoru, který však usychá. Gondor zatím nemá krále, na trůně sedí správce Denethor II.
V poslední době Gondor moc nevzkvétá, musí čelit temným útokům Mordoru, proto jděte do boje, stateční bojovníci lidské rasy, bojujtě za znovu obnovení mocné země Gondoru... A kdo ví, třeba na trůn znovu usedne Král.

Velitelem Gondoru je FARAMIR


Je druhým synem gondorského správce Denethora II. Stal se kapitánem Gondoru a je své zemi nadevše oddaný. Vyzná se v lidech, má zálibu v hudbě, rád se vzdělává a v neposlední řadě je to statečný a schopný bojovník. Pokaždé, když se v Gondoru objeví Gandalf, Faramir ho vítá a učí se z jeho moudrosti. Jeho otec Denethor však preferuje jeho staršího bratra Boromira. Myslí si, že je více věrný Gondoru než jeho bratr Faramir, který nevyhledává nebezpečí a slávu bez příčiny.
Boromir, jeho milovaný bratr a věrný přítel, však padl u Rauroských vodopádů, a tak je mladý kapitán Gondoru připraven za každou cenu bránit svou zemi v nadcházející kruté válce, později známé jako válka o Prsten.

"Gondore! Gondore, mezi horami a mořem!
Západní vítr vál a světlo na stříbrném stromě
zářivým deštíkem padlo do královských zahrad.
Vy pyšní valy! Vy bílé věže! Trůne a koruno zlatá!
Gondore! uvidí lidé stříbrný strom opět vstát,
bude do moře k horám západní vítr vát?"

- Aragornova píseň, Dvě věže
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.