Úvod

23. ledna 2012 v 23:54

Druhý věk Středozemě se kvapem chýlí ke konci a z potopeného Númenoru stoupá hustý kouř.
Sauron je na vzestupu a snaží se ovládnout Středozem pomocí Jednoho Prstenu, v němž se skrývá jeho moc.
V této pohnuté době se odehrává náš příběh...

Sauron našeptal poslednímu králi Númenoru, Ar-Pharazonovi, aby napadl břehy Valinoru. Což však byla chyba, protože Valar, do té chvíle mlčky tolerující Sauronovy úklady, útok odrazili a aby potrestali zpupnost Númenorejských, potopili celý ostrov pod hladinu moře.
Zachránilo se jen pár přeživších, kteří se rozhodli vzdorovat zlu, jež zaséval do srdcí Temný pán Sauron a založili ve Středozemi lidská králosvtví - Arnor v Eriadoru a Gondor na jihu, přímo proti pohoří Emyn Muil, za nimiž se rozléhalo Sauronovo panství, Mordor. To se Sauronovi, opilému mocí, pochopitelně nelíbilo a rozhodl se, že lidi a jejich království jednou provždy smete z povrchu zemského.
Shromáždil pod svojí vlajkou skřety ze všech koutů Středozemě, mordorské mohutné skřety plání i drobné a pokřivené skřety z Mlžných hor a Gundabadu. Na jeho stranu se přidali též padlí lidé - Černí Númenorejci a Východňané a Haradští, kteří nepřestali uctívat Morgotha a také si brousili zuby na bohatsví Středozemě.
Ovšem ani král Elendil, potomek vyšší Númenorejské šlechty, nelenil a uzavřel spojenectví s elfy. Na jeho stranu se přidali elfové ze všech koutů Středozemě, Gil-Galad, velekrál Noldor, a Círdan ze západu, Oropher z Temného Hvozdu a Amdír z Lórienu. Pod jeho praporcem stanul i Durin IV., trpasličí král z Khazad Dum.

Mnoho udatných bojovníků stálo na straně dobra, pod vlajkou sedmi hvězd Valar, neméně jich ale bylo na straně Saurona, na niž dohlíželo zpoza hranic světa rudé oko Morgotha.
Bitva stíhala bitvu a dobytí byť jen jednoho území bylo zaplaceno smrtí mnoha mužů. Gil-Galadovo slavné kopí Aeglos páralo břichy skřetím zrůdám, ale těch jako by neubývalo a jejich zakřivené šavle se probíjely elfími šiky a nechávaly za sebou krvavou řež. Vše se zbarvilo do rudé a nad bitevním polem zněl řev nazgulů, prstenových přízraků, jenž kdysi byli živými lidmi, ale zaplatili strašlivou daň za svoji moc a zůstali navždy podřízeni Sauronovi. O to strašlivější byl jejich hněv v boji a srdce mužů se svíralo strachem při každém jejich zakvílení.Elrond Půlelf obracel oči k nebi a modlil se ke hvězdě, ke svému otci a matce, Eärendilovi a Elwing, aby nakonec jeho lid zvítězil. Elendil, mocný král lidí, pozvedla svůj meč Narsil a jeho světlo zahánělo skřety pryč. Jenomže chalíf Il'Harrem a jeho poddaní z písčitého, mořem omývaného Haradu na jihu Středozemě, se narozdíl od hloupých a barbarských skřetů dokázali sešikovat a jejich prohnuté luky i křivé šavle uštědřovaly obyvatelům severních království velké rány...

Tolkien již svůj příběh napsal a my všichni víme, jak skončil. Ale my můžeme napsat svůj vlastní příběh a na křídlech fantazie jej uvést ve skutečnost. Dobyje Sauron opět Minas Ithil a svrhne stříbrný strom, aby jeho semenáček v Minas Anor již nikdy nerozkvetl? Zpustoší Ithilien a zničí jeho přírodní bohatsví? Dostanou se armády Posledního spojenectví elfů a lidí až na pláň Dagorlad, kde svedou osudovou bitvu? A uřízne Isildur ze Sauronova pařátu Jeden prsten?

Vy napíšete tento příběh a vaše činy určí, kudy se bude osud Středozemě ubírat...


Tak to bylo podle J.R.R. Tolkiena. Jak to bude podle vás?
 


Komentáře

1 darebak darebak | 11. června 2012 v 13:07 | Reagovat

Entony ? No to jsem zvedav jestli se na "svoji" akci bude chovat normalne

2 Veren Veren | 17. června 2012 v 11:43 | Reagovat

Akce odpovídala ceně, gulášek výborný, pohodová atmosféra. Čekal jsme že to bude horší takže jsem spokojenej :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.